Seksoholizm skutki

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, pokazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i prace fizycznej, w który te sprawy dominują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Wykazuje się na rozmaite sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z ciekawości na dominującą w dzisiejszych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przystania na świeże zachowania seksualne problem że stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z aktualnym faktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w różnych strukturach i formach. Seksoholik toż nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w górach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań jest była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest sposobem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak lęk i stres.

Do rozwoju choroby mogą dodać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka zawiera szkodliwy wpływ na dalekie dziedziny życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą wywołać do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak by akt seksualny nie był jedynie środkiem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.